Silverbestick modell Svensk Spetsig

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BESTICK, 74 dlr, silver, tidigt 1900-tal, jugend, Tyskland, bestående av: 12 matknivar, 12 matgafflar, 12 matskedar, 12 dessertgafflar, 12 dessertknivar, 11 teskedar, 2 smörknivar, soppslev, vikt exkl. knivar med stålblad ca 2636 g

Bruks och åldersrelaterat slitage

617697

2019-02-23