Träskulpturer
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR: Skulpturer, 2 st, signerade EJ, skulpterat och bemålat trä, höjd ca 15-19 cm
PROVENIENS:
Kurt Haijby (1897-1965), ingick i köpet av Haijbys sommarstuga i Djurö by.
617709
2019-02-26