Träskulptur Gustav V
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSSTNÄR: Gustaf V, signerad EJ, skulpterat och bemålat trä, höjd 19,5 cm
PROVENIENS:
Kurt Haijby (1897-1965), denna skulptur ingick i köpet av Haijbys sommarstuga i Djurö by (jmf Haijby-affären)
Främre del av foten saknas
617714
2019-02-26