Lockurna Kina
2019-02-25
617768
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LOCKURNA, porslin, Kina, 1900-talets början, globulär form, dekor av sångfågel vid pion i emaljfärger, järnoxid samt sepia, höjd ca 22 cm
Nagg, spricka