Matskedar silver modell rosen

Matskedar silver modell rosen
Matskedar silver modell rosen
Matskedar silver modell rosen
Matskedar silver modell rosen
Matskedar silver modell rosen
Matskedar silver modell rosen

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 500 SEK

MATSKEDAR, 18 st, silver, modell "rosen", stämplade C G Hallberg Stockholm 1915, längd 21,5 cm, vikt 1175 g, samtliga med adliga ätten Schaumans vapen, nr 1287

Med vapendekor, slitage

617786

2019-02-25