Fiskbestick silver modell rosen

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

FISKBESTICK, 12+12 st, silver, bestående av 12 gafflar, längd 18,5, 12 knivar, 22,2 cm, modell "rosen", stämplade C G Hallberg Stockholm 1915, vikt 1250 g, samtliga med adliga ätten Schaumans vapen, nr 1287, i originalask

Med vapenmonogram, slitage

617789

2019-02-25