Fiskbestick silver modell rosen
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FISKBESTICK, 12+12 st, silver, bestående av 12 gafflar, längd 18,5, 12 knivar, 22,2 cm, modell "rosen", stämplade C G Hallberg Stockholm 1915, vikt 1250 g, samtliga med adliga ätten Schaumans vapen, nr 1287, i originalask
Med vapenmonogram, slitage
617789
2019-02-25