Byrå med stenskiva

Byrå med stenskiva
Byrå med stenskiva
Byrå med stenskiva
Byrå med stenskiva
Byrå med stenskiva
Byrå med stenskiva
Byrå med stenskiva
Byrå med stenskiva
Byrå med stenskiva
Byrå med stenskiva
Byrå med stenskiva
Byrå med stenskiva

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BYRÅ, med stenskiva, gustaviansk stil, 1900-talets mitt, efter förlaga av Haupt, fanerad med olika träslag, b.l.a. pallisander, intarsiadekor av flöjtspelande putto, ornament och beslag i mässing, 1 låda, dörrklaff med bakomliggande förvaring i 2 lådor, höjd ca 81, bredd ca 94, djup ca 53 cm

Nyckel samt Citesintyg finns att avhämta vid utlämningen

617849

2019-02-25