Kaffeskedar i silver, 25 st
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BESTICK, 45 dlr, silver, (12) teskedar stämplade CFC, 1904, (9) modell "Haga" 1952, 6 dessertgafflar, 3 dessertknivar, (6) teskedar stämplade CGH 1930, (14) stämplade MGAB 1953-59, (4) stämplade MEMA, 1960, totalvikt exklusive knivarna ca 580 g
Brukssltiage, vissa med inskriptioner, mindre repor förekommer medföljer schatull till skedarna stämplade CFC
617900
2019-02-25