Kaffeskedar i silver, 25 st

Kaffeskedar i silver, 25 st
Kaffeskedar i silver, 25 st
Kaffeskedar i silver, 25 st
Kaffeskedar i silver, 25 st
Kaffeskedar i silver, 25 st
Kaffeskedar i silver, 25 st
Kaffeskedar i silver, 25 st
Kaffeskedar i silver, 25 st
Kaffeskedar i silver, 25 st
Kaffeskedar i silver, 25 st
Kaffeskedar i silver, 25 st
Kaffeskedar i silver, 25 st

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BESTICK, 45 dlr, silver, (12) teskedar stämplade CFC, 1904, (9) modell "Haga" 1952, 6 dessertgafflar, 3 dessertknivar, (6) teskedar stämplade CGH 1930, (14) stämplade MGAB 1953-59, (4) stämplade MEMA, 1960, totalvikt exklusive knivarna ca 580 g

Brukssltiage, vissa med inskriptioner, mindre repor förekommer medföljer schatull till skedarna stämplade CFC

617900

2019-02-25