Ljusstakar Nils Eric Justelius

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

NILS ERIC JUSTELIUS (mästare i Eksjö 1820-1866), ljusstakar, 1 par, tenn, 1849, på kulfötter, höjd ca 18 cm

Manschetter saknas, stötskador, slitage, sneda

618002

2019-02-27