Stolar Piretti Tema Möbeldesign
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GIANCARLO PIRETTI, "DSC 106", stolar, 2 st, Castelli, Italien, formgivningsår 1965, stomme i stål och aluminium, sits i skiktlimmad bok, stapelbara, sitthöjd ca 48 cm
PROVENIENS: Konstfack, Valhallavägen 191-199
Skador: Bruksslitage, fanerskador, märken
Bruksslitage, fanerskador, märken
618075
2019-02-26