Lackskåp med soapstonedekor

Lackskåp med soapstonedekor
Lackskåp med soapstonedekor
Lackskåp med soapstonedekor
Lackskåp med soapstonedekor
Lackskåp med soapstonedekor
Lackskåp med soapstonedekor
Lackskåp med soapstonedekor
Lackskåp med soapstonedekor
Lackskåp med soapstonedekor
Lackskåp med soapstonedekor
Lackskåp med soapstonedekor
Lackskåp med soapstonedekor
Lackskåp med soapstonedekor
Lackskåp med soapstonedekor

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SKÅP, sent 1800-tal, Kina, stomme i lackerat trä med bemålade detaljer, reliefdekor i soapstone förställande blommande träd och fåglar, 2 dörrpar med beslag i mässing, dörrarna invändigt bemålade, höjd ca 122 cm, yttermått ca 86x50 cm

Åldersrelaterat slitage, smärre bortfall i dekoren, ställvis ringa lackskador, lås saknas

618137

2019-02-28