Flintlåsgevär

Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

FLINTLÅSGEVÄR, svenskt, 1700-tal, pipa med oktagonalt kammarstycke, helstock med järnbeslag, längd ca 115 cm

Slitage och omfattande stockskador, kolvlådelock kompletterat

618144

2019-02-28