Bröllopsskåp barockstil

Bröllopsskåp barockstil
Bröllopsskåp barockstil
Bröllopsskåp barockstil
Bröllopsskåp barockstil
Bröllopsskåp barockstil
Bröllopsskåp barockstil
Bröllopsskåp barockstil
Bröllopsskåp barockstil
Bröllopsskåp barockstil
Bröllopsskåp barockstil
Bröllopsskåp barockstil
Bröllopsskåp barockstil
Bröllopsskåp barockstil
Bröllopsskåp barockstil

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BRÖLLOPSSKÅP, 1800-talets början, barockstil, Tyskland, ek, inskrivits ´´Jungfer Gesche Breckwolts´´ daterat 1803, med ett dörrpar med mässing beslag, intarsia blomsterdekor och bakomliggande hyllplan, på klotformade fötter med smidejärn handtag, höjd ca 136, 138x49 cm

Slitage, torrsprickor, lagningar, märken, repor, spår av trämask, delar av listerna saknas vid korta sidorna

618207

2019-02-26