Steiff soldatdocka

Steiff soldatdocka
Steiff soldatdocka
Steiff soldatdocka
Steiff soldatdocka
Steiff soldatdocka
Steiff soldatdocka
Steiff soldatdocka
Steiff soldatdocka
Steiff soldatdocka
Steiff soldatdocka

Klubbat för:

3 800 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

STEIFF, docka, 1900-talets början, Tyskland, föreställande soldat i tysk uniform, klädsel i filt, knappmärkt under stövlarna, höjd ca 37 cm

Zustandsbeschreibung

Kasken med skador, saknar epålett på ena axeln

618226

2019-02-28