Örhängen 1 par

Örhängen 1 par
Örhängen 1 par
Örhängen 1 par
Örhängen 1 par
Örhängen 1 par
Örhängen 1 par

Klubbat för:

1 600 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

ÖRHÄNGEN, 1 par, förgyllt silver, Österrike/Ungern omkring 1900, bl a med fasettslipade ametister, orientpärlor, höjd 4 cm, vikt ca 8,9 g, etui ej i original medföljer

Kuntoraportti

Omarbetade, stift ej ursprungliga, några stenar med skador, pärlor med slitage

618298

Päivämäärä:

2019-03-04