Örhängen 1 par
Klubbat för:
1 600 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
ÖRHÄNGEN, 1 par, förgyllt silver, Österrike/Ungern omkring 1900, bl a med fasettslipade ametister, orientpärlor, höjd 4 cm, vikt ca 8,9 g, etui ej i original medföljer
Kuntoraportti
Omarbetade, stift ej ursprungliga, några stenar med skador, pärlor med slitage
618298
Päivämäärä:
2019-03-04