Urna med lock porslin Kina Kanton

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

URNA, porslin, Kina, omkring sekelsiftet 18/1900-tal, polykrom dekor med motiv av figurscener, höjd ca 62 cm, diameter 22 cm

Bruksslitage, lagning vid mynning

618321

2019-02-26