Kunglig Dansk as med lock
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, ask med lock, "Flora Danica", Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark 1900-tal, porslin, modellnummer 3502, polykromt målad dekor med Veronica praceox/alvarveronika, förgyllda kanter, hänklar och lockknopp i form av grenverk, märkt Royal Copenhagen, Denmark, höjd ca 6,5 cm, ca 11x9 cm
618334
2019-02-27