Kunglig Dansk as med lock

Kunglig Dansk as med lock
Kunglig Dansk as med lock
Kunglig Dansk as med lock
Kunglig Dansk as med lock
Kunglig Dansk as med lock
Kunglig Dansk as med lock
Kunglig Dansk as med lock
Kunglig Dansk as med lock

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ROYAL COPENHAGEN, ask med lock, "Flora Danica", Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark 1900-tal, porslin, modellnummer 3502, polykromt målad dekor med Veronica praceox/alvarveronika, förgyllda kanter, hänklar och lockknopp i form av grenverk, märkt Royal Copenhagen, Denmark, höjd ca 6,5 cm, ca 11x9 cm

618334

2019-02-27