Brosch hänge 18 k guld
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BROSCH, HÄNGE, 18 k guld, orientpärlor och emalj, stämplar otydliga, 1800-talets senare del, broschens längd 4,5 cm, hängets höjd inkl. ögla 5,5 cm, total vikt ca 9,6 g
Tennlödningar, hänge ursprungligt örhänge, brosch ursprungligt collierlås, omfattande skador, nål och fästen ej guld, emaljskador och därtill slitage
618335
2019-03-04