Ann & Göran Wärff skulptur 1960-tal
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GÖRAN & ANN WÄRFF, skulptur, Kosta omkring 1965, unik, gjutet med graverad nonfigurativ dekor, monterad i ställning av mässing, höjd ca 33 cm
PROVENIENS: Inköpt på Kosta glasbruk 1964-66.
Obetydlig nagg
618360
2019-03-07