Ann & Göran Wärff skulptur 1960-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GÖRAN & ANN WÄRFF, skulptur, Kosta omkring 1965, unik, gjutet med graverad nonfigurativ dekor, monterad i ställning av mässing, höjd ca 33 cm

PROVENIENS: Inköpt på Kosta glasbruk 1964-66.

Obetydlig nagg

618360

2019-03-07