Vicke Lindstrand unik skål
Klubbat för:
1 200 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
VICKE LINDSTRAND, skål, Kosta 1960-tal, unik, blåst av Bengt Heintze, bubbligt klart glas med svaga inslag i grönt, höjd ca 15, längd ca 21 cm
PROVENIENS: Inköpt på Kosta glasbruk 1964-66.
Zustandsbeschreibung
Två brustna bubblor
618362
2019-03-07