Vicke Lindstrand unik skål

Vicke Lindstrand unik skål
Vicke Lindstrand unik skål
Vicke Lindstrand unik skål
Vicke Lindstrand unik skål
Vicke Lindstrand unik skål
Vicke Lindstrand unik skål
Vicke Lindstrand unik skål
Vicke Lindstrand unik skål

Klubbat för:

1 200 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

VICKE LINDSTRAND, skål, Kosta 1960-tal, unik, blåst av Bengt Heintze, bubbligt klart glas med svaga inslag i grönt, höjd ca 15, längd ca 21 cm

PROVENIENS: Inköpt på Kosta glasbruk 1964-66.

Zustandsbeschreibung

Två brustna bubblor

618362

2019-03-07