´´Ulf´´ bokhylla

´´Ulf´´ bokhylla
´´Ulf´´ bokhylla
´´Ulf´´ bokhylla
´´Ulf´´ bokhylla
´´Ulf´´ bokhylla
´´Ulf´´ bokhylla
´´Ulf´´ bokhylla
´´Ulf´´ bokhylla
´´Ulf´´ bokhylla
´´Ulf´´ bokhylla

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STEN ENGDAHL & TAGE OLOFSSON, bokhylla ur ´´Ulf´´ serien, 1900-talets mitt, Ulferts, fanérad i valnöt, tvådelat, nedre delen med 1 dörrpar med bakomliggande hyllplan samt två lådor, övre delen med fyra hyllor, höjd ca 150, 120x43 cm

Bruksslitage, något blekt, ställvis några fanéringsskador, märken, repor, hål i bakstycken för sladdar

618432

2019-02-28