Elefant brons Japan 1800-talets slut

Klubbat för:

23 000 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

SKULPTUR, brons, Japan, 1800-talets slut, i form av elefant, längd ca 50 cm, höjd ca 31 cm

PROVENIENS: Svensk privatsamling, införskaffad under framför allt 1970/80-talet i Stockholm

För konditionsrapport kontakta elisabet.fellbom@auktionsverket.se

Zustandsbeschreibung

Slitage

618447

2019-03-10