Salsskåp rokoko

Salsskåp rokoko
Salsskåp rokoko
Salsskåp rokoko
Salsskåp rokoko
Salsskåp rokoko
Salsskåp rokoko
Salsskåp rokoko
Salsskåp rokoko
Salsskåp rokoko
Salsskåp rokoko
Salsskåp rokoko
Salsskåp rokoko

Klubbat för:

5 000 SEK

Arviointi

5 000 SEK

Kuvaus

SALSSKÅP, 1700-talets andra hälft, rokoko, betsat furu, i båda dörrarna daterat 1772 och med monogram ´´G L´´, tvådelat, övre delen med 1 dörrpar samt bakomliggande, nedre delen med 5 lådor, höjd ca 216 cm, 130x55 cm

Kuntoraportti

Låsmekanism och nyckel saknas på lådorna, senare låsbeslag, spricka i vänster fot, senare hyllplan, sidolisterna på kortsidor är lösa och medföljer, slitage, skador, lagningar, repor, märken, spår av trämask, kompletterat, renoverat

618496

Päivämäärä:

2019-02-28