Berndt Friberg skål
Klubbat för:
9 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BERNDT FRIBERG (1899-1981), vas, Gustavsberg studio, glaserat stengods, harpälsglasyr i blått, årsbokstav G (1965), signerad med studiohand samt. Friberg, höjd ca 23 cm
Detta föremål ingår i tema-auktionen "Scandinavian Design"
Mikronagg vid foten
618584
2019-02-27