Berndt Friberg skål

Berndt Friberg skål
Berndt Friberg skål
Berndt Friberg skål
Berndt Friberg skål
Berndt Friberg skål
Berndt Friberg skål
Berndt Friberg skål
Berndt Friberg skål
Berndt Friberg skål
Berndt Friberg skål

Klubbat för:

9 400 SEK

Arviointi

8 000 SEK

Kuvaus

BERNDT FRIBERG (1899-1981), vas, Gustavsberg studio, glaserat stengods, harpälsglasyr i blått, årsbokstav G (1965), signerad med studiohand samt. Friberg, höjd ca 23 cm

Detta föremål ingår i tema-auktionen "Scandinavian Design"

Kuntoraportti

Mikronagg vid foten

618584

Päivämäärä:

2019-02-27