Berndt Friberg skål
Klubbat för:
9 400 SEK
Arviointi
8 000 SEK
Kuvaus
BERNDT FRIBERG (1899-1981), vas, Gustavsberg studio, glaserat stengods, harpälsglasyr i blått, årsbokstav G (1965), signerad med studiohand samt. Friberg, höjd ca 23 cm
Detta föremål ingår i tema-auktionen "Scandinavian Design"
Kuntoraportti
Mikronagg vid foten
618584
Päivämäärä:
2019-02-27