Trafalgarstolar Karl Johan
Klubbat för:
500 SEK
2 000 SEK
STOLAR, 6 st., modell "Trafalgar", 1800-talets mitt, Karl Johan, provins, genombruten ryggbricka, sabelformade fram- och bakben, bemålade i vitt/ljusgrått, randig klädsel, detaljer i guld, sitthöjd ca 44 cm
Senare bemålning, förstärkta, smärre skador, en sits defekt
618587
2019-03-02