Trafalgarstolar Karl Johan

Trafalgarstolar Karl Johan
Trafalgarstolar Karl Johan
Trafalgarstolar Karl Johan
Trafalgarstolar Karl Johan
Trafalgarstolar Karl Johan
Trafalgarstolar Karl Johan
Trafalgarstolar Karl Johan
Trafalgarstolar Karl Johan
Trafalgarstolar Karl Johan
Trafalgarstolar Karl Johan
Trafalgarstolar Karl Johan
Trafalgarstolar Karl Johan

Klubbat för:

500 SEK

2 000 SEK

STOLAR, 6 st., modell "Trafalgar", 1800-talets mitt, Karl Johan, provins, genombruten ryggbricka, sabelformade fram- och bakben, bemålade i vitt/ljusgrått, randig klädsel, detaljer i guld, sitthöjd ca 44 cm

Senare bemålning, förstärkta, smärre skador, en sits defekt

618587

2019-03-02