Spelbord rokoko

Spelbord rokoko
Spelbord rokoko
Spelbord rokoko
Spelbord rokoko
Spelbord rokoko
Spelbord rokoko
Spelbord rokoko
Spelbord rokoko
Spelbord rokoko
Spelbord rokoko

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SPELBORD, stockholmsarbete i rokoko, fanerat med sockerdan och mahogny, beslag av förgylld mässing, lös vändbar skiva med spelplan för schack, bordet med filtklädd spelplan, utdragbara ljusbrickor, höjd 76, 99 x 52 cm

Renoverat, kompletterat, skivan 1800-tal, något slagen

618651

2019-03-02