Lajos Kassák blandteknik Tema Abstrakt & konkret
Valmis
2019-02-28
618742
| Korkein tarjous | 42 000 SEK |
| Arviointi | 20 000 SEK |
LAJOS KASSÁK (Ungern, 1887-1967): Konstruktivistisk komposition, monogramsignerad LK, akvarell, tusch och blyerts, ca 25 x 17 cm
Gulnat ark, mindre kantskador