Vägglampor klädda i Svenskt Tenn textil
Klubbat för:
3 600 SEK
1 500 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, 1900-talets andra hälft, stomme i mässing, skärmar klädda i textil "Celotocaulis", mönstret formgivet ca 1930 av Josef Frank för Firma Svenskt Tenn, höjd ca 30 cm
Minimalt slitage
618807
2019-02-27