Bordssked tumlare supmuggar och kalk silver

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BORDSSKED / DOPSKED, TUMLARE, 2 st, SUPMUGGAR, 2 st, KALK, 17/1800-tal, silver, delvis graverad och punsad dekor, förgyllda skeden stämplad Anders Fredrik Weise Stockholm 1800, vikt 229 g

Gravyrer bucklor och slitage

618911

2019-02-28