Bordssked tumlare supmuggar och kalk silver
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSSKED / DOPSKED, TUMLARE, 2 st, SUPMUGGAR, 2 st, KALK, 17/1800-tal, silver, delvis graverad och punsad dekor, förgyllda skeden stämplad Anders Fredrik Weise Stockholm 1800, vikt 229 g
Gravyrer bucklor och slitage
618911
2019-02-28