John Prescott Knight oljemålning
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JOHN PRESCOTT KNIGHT, RA, (1803-1881): Porträtt föreställande Benjamin Disraeli, premiärminister Februari-December 1868 samt. mandatperioden 1874-80, á tergo signerad John P. Knight, olja på duk, uppfodrad på pannå, ca 92x72 cm
Krackelyr, tidigare brickmärkt
618967
2019-02-28