Ludwig Kandler oljemålning

Ludwig Kandler oljemålning
Ludwig Kandler oljemålning
Ludwig Kandler oljemålning
Ludwig Kandler oljemålning
Ludwig Kandler oljemålning
Ludwig Kandler oljemålning

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LUDWIG KANDLER (Tyskland, 1856-1927): Porträtt föreställande äldre man med bok, signerad Kandler, München, daterad 1917, olja på duk, ca 46x36 cm

Ett mindre fall av färgbortfall i dukens nedre vänstra hörn

619076

2019-02-28