Ljuskrona
Klubbat för:
1 100 SEK
1 500 SEK
LJUSKRONA/AMPEL, 1900-talets första hälft, stomme i mässing, kupa i delvis färgat glas samt med enkel slipad dekor, 4 ljusarmar, 4 st lösa manchetter i blått glas medföljer höjd ca 63, diameter 50 cm
Åldersrelaterat slitage, funktionen garanteras ej
619169
2019-02-28