Ljuskrona

Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona

Klubbat för:

1 100 SEK

1 500 SEK

LJUSKRONA/AMPEL, 1900-talets första hälft, stomme i mässing, kupa i delvis färgat glas samt med enkel slipad dekor, 4 ljusarmar, 4 st lösa manchetter i blått glas medföljer höjd ca 63, diameter 50 cm

Åldersrelaterat slitage, funktionen garanteras ej

619169

2019-02-28