Rörstrand fruktservis

Rörstrand fruktservis
Rörstrand fruktservis
Rörstrand fruktservis
Rörstrand fruktservis
Rörstrand fruktservis
Rörstrand fruktservis

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RÖRSTRAND, fruktservis, 13 dlr, sekelskifte 1960-70-tal, glaserad flintgods med dekor av bladbård, bestående av: jardiniere samt. 12 assietter, höjd ca 10 cm, assietternas diameter 21 cm

Smärre åldersrelaterat slitage

619174

2019-02-28