Margareta Åkerberg rölakanmatta
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
MARGARETA ÅKERBERG, matta, "Jokkmokk", rölakan, troligen formgiven för och tillverkad av Gammelstad mattor, 1950-tal, dekor av rosa och grå fält mot beige och grå fond, signerad MÅ, ca 240x170 cm
För konditionsrapport kontakta andreas.knutsson@auktionsverket.se
Smärre slitage
619195
2019-03-10