Margareta Åkerberg rölakanmatta

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

7 000 SEK

MARGARETA ÅKERBERG, matta, "Jokkmokk", rölakan, troligen formgiven för och tillverkad av Gammelstad mattor, 1950-tal, dekor av rosa och grå fält mot beige och grå fond, signerad MÅ, ca 240x170 cm

För konditionsrapport kontakta andreas.knutsson@auktionsverket.se

Smärre slitage

619195

2019-03-10