Kalkar silver omkring 1800
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KALKAR, 3 st, silver, 1800-talets början, cisilerad och graverad dekor, stämplade Olof Grubb Hudiksvall 1803, oidentifierad Stockholm 1803 samt Daniel Hallman Stockholm 1807, höjd 12-13,5 cm
Grubb med lagning
619243
2019-03-01