Kalkar silver omkring 1800

Kalkar silver omkring 1800
Kalkar silver omkring 1800
Kalkar silver omkring 1800
Kalkar silver omkring 1800
Kalkar silver omkring 1800
Kalkar silver omkring 1800
Kalkar silver omkring 1800
Kalkar silver omkring 1800
Kalkar silver omkring 1800
Kalkar silver omkring 1800
Kalkar silver omkring 1800
Kalkar silver omkring 1800

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

KALKAR, 3 st, silver, 1800-talets början, cisilerad och graverad dekor, stämplade Olof Grubb Hudiksvall 1803, oidentifierad Stockholm 1803 samt Daniel Hallman Stockholm 1807, höjd 12-13,5 cm

Grubb med lagning

619243

2019-03-01