Bägare silver 17/1800-tal

Bägare silver 17/1800-tal
Bägare silver 17/1800-tal
Bägare silver 17/1800-tal
Bägare silver 17/1800-tal
Bägare silver 17/1800-tal
Bägare silver 17/1800-tal
Bägare silver 17/1800-tal
Bägare silver 17/1800-tal
Bägare silver 17/1800-tal
Bägare silver 17/1800-tal

Klubbat för:

750 SEK

1 500 SEK

BÄGARE, 2 st, silver, graverad dekor, en stämplad Pehr Wilhelm Hanngren Falun 1810 andra Samuel Lundal Gävle 1768, höjd 7,5 cm

Monogram och gåvogravyr, slitage

619262

2019-03-01