Tekanna Famille verte
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEKANNA, porslin, Kina, 1900-tal, kangxikopia, famille verte, räfflad, dekor av pioner i järnoxid samt emaljfärger, hänkel, pip och lockknopp i form av grenverk, höjd ca 14 cm
Smärre slitage
619265
2019-03-04