Tekanna Famille verte

Tekanna Famille verte
Tekanna Famille verte
Tekanna Famille verte
Tekanna Famille verte
Tekanna Famille verte
Tekanna Famille verte
Tekanna Famille verte
Tekanna Famille verte
Tekanna Famille verte
Tekanna Famille verte
Tekanna Famille verte
Tekanna Famille verte

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TEKANNA, porslin, Kina, 1900-tal, kangxikopia, famille verte, räfflad, dekor av pioner i järnoxid samt emaljfärger, hänkel, pip och lockknopp i form av grenverk, höjd ca 14 cm

Smärre slitage

619265

2019-03-04