Fornasetti papperskorg
Klubbat för:
9 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PIERO FORNASETTI, papperskorg, Italien, omkring 1900-talets mitt, plåt, tryckt dekor av Napoleon till häst, undertill märkt "Fornasetti Milano, Made in Italy" höjd ca 28, diameter ca 26 cm
Smärre slitage
619308
2019-03-01