Fornasetti papperskorg

Fornasetti papperskorg
Fornasetti papperskorg
Fornasetti papperskorg
Fornasetti papperskorg
Fornasetti papperskorg
Fornasetti papperskorg
Fornasetti papperskorg
Fornasetti papperskorg

Klubbat för:

9 400 SEK

Arviointi

5 000 SEK

Kuvaus

PIERO FORNASETTI, papperskorg, Italien, omkring 1900-talets mitt, plåt, tryckt dekor av Napoleon till häst, undertill märkt "Fornasetti Milano, Made in Italy" höjd ca 28, diameter ca 26 cm

Kuntoraportti

Smärre slitage

619308

Päivämäärä:

2019-03-01