Kinesiska porslinsföremål
Klubbat för:
4 400 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
PORSLINSFÖREMÅL, Kina, 1800-tal, 3 dlr, bestående av tekanna, lockskål på fot, samt. skål, samtlgia med bemålad dekor föreställande figurscener, höjd ca 6-15 cm
Zustandsbeschreibung
Åldersrelaterat slitage
619403
2019-03-01