Kinesiska porslinsföremål

Kinesiska porslinsföremål
Kinesiska porslinsföremål
Kinesiska porslinsföremål
Kinesiska porslinsföremål
Kinesiska porslinsföremål
Kinesiska porslinsföremål
Kinesiska porslinsföremål
Kinesiska porslinsföremål
Kinesiska porslinsföremål
Kinesiska porslinsföremål
Kinesiska porslinsföremål
Kinesiska porslinsföremål
Kinesiska porslinsföremål
Kinesiska porslinsföremål

Klubbat för:

4 400 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

PORSLINSFÖREMÅL, Kina, 1800-tal, 3 dlr, bestående av tekanna, lockskål på fot, samt. skål, samtlgia med bemålad dekor föreställande figurscener, höjd ca 6-15 cm

Zustandsbeschreibung

Åldersrelaterat slitage

619403

2019-03-01