Toilettebord nyrokoko

Toilettebord nyrokoko
Toilettebord nyrokoko
Toilettebord nyrokoko
Toilettebord nyrokoko
Toilettebord nyrokoko
Toilettebord nyrokoko
Toilettebord nyrokoko
Toilettebord nyrokoko
Toilettebord nyrokoko
Toilettebord nyrokoko
Toilettebord nyrokoko
Toilettebord nyrokoko

Klubbat för:

2 400 SEK

2 500 SEK

TOILETTEBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft, fanérat i valnöt, ramen till spegeln i betsat, skuret lövträ, med svängda ben samt uddig skiva, bordet med 7 lådor, höjd ca 164, 102x46 cm

Några delar av dekorelementer till nyckelhålar saknas, lagningar till skuren dekorelementer, märken, fläckar, fanéring med några torrsprickor, en låda öppnar ej, ställvis något blekt, slitage, spegeln är möjligtvis senare

619411

2019-03-01