Bordslampa s.k. Bouillotte
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, s.k. Bouillotte, empirestil, 1800-talets mitt, förgylld brons, grönlackerad plåtskärm, för fyra ljus, höjd ca 50 cm
Slitage, senare, målning, senare elektrifiering, fungerar vid test, SAV garanterar ej funktionen
619491
2019-03-14