Bordslampa s.k. Bouillotte

Bordslampa s.k. Bouillotte
Bordslampa s.k. Bouillotte
Bordslampa s.k. Bouillotte
Bordslampa s.k. Bouillotte
Bordslampa s.k. Bouillotte
Bordslampa s.k. Bouillotte
Bordslampa s.k. Bouillotte
Bordslampa s.k. Bouillotte
Bordslampa s.k. Bouillotte
Bordslampa s.k. Bouillotte
Bordslampa s.k. Bouillotte
Bordslampa s.k. Bouillotte

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSLAMPA, s.k. Bouillotte, empirestil, 1800-talets mitt, förgylld brons, grönlackerad plåtskärm, för fyra ljus, höjd ca 50 cm

Slitage, senare, målning, senare elektrifiering, fungerar vid test, SAV garanterar ej funktionen

619491

2019-03-14