Spelbord senempire mahogny
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPELBORD, fanerat med pyramidmahogny, 1800-talets första hälft, senempire, skuren dekor, balusterformad pelarfot, på lejontassar, vridbar skiva, höjd ca 76, 87x43 cm
Sprickor, slitage, ytskador, fanersläpp, listdel saknas
619516
2019-03-01