Max Pechstein Tema Abstrakt & konkret

Klubbat för:

44 000 SEK

Utropspris

40 000 SEK

MAX PECHSTEIN (Tyskland, 1881-1955): Kvinnor på strand, monogramsignerad och daterad MP 1910, blandteknik (kol, akvarell och färgkrita på skisspapper), ca 15x19 cm

PROVENIENS: Ur större privatsamling, Lund

En bit av nedre hörnet till höger avriven, mindre reva i nedre kant

619535

2019-03-01