Max Pechstein Tema Abstrakt & konkret
Klubbat för:
44 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
MAX PECHSTEIN (Tyskland, 1881-1955): Kvinnor på strand, monogramsignerad och daterad MP 1910, blandteknik (kol, akvarell och färgkrita på skisspapper), ca 15x19 cm
PROVENIENS: Ur större privatsamling, Lund
En bit av nedre hörnet till höger avriven, mindre reva i nedre kant
619535
2019-03-01