Buddhahuvud

Buddhahuvud
Buddhahuvud
Buddhahuvud
Buddhahuvud
Buddhahuvud
Buddhahuvud
Buddhahuvud
Buddhahuvud

Klubbat för:

1 100 SEK

1 500 SEK

SKULPTUR i form av buddhahuvud, fragment, 1700/1800-tal, möjligen Thailand, brons med små rester av förgyllning, monterad på sockel i trå, höjd (med sockel) ca 9 cm

Fragment, ena örat borta

619553

2019-03-01